II część EBOOKA – Stare przepisy w nowej odsłonie

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do pobrania drugiej części e-booka z przepisami, które zostały zgłoszone do konkursu “Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem” w kategorii “Stare przepisy w nowej odsłonie”. 

E-book można pobrać TUTAJ

Szanowni Państwo,

„Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy”
Anthelme Brillat-Savarin, pisarz francuski

Tym cytatem chciałbym zaprosić Państwa do korzystania z przepisów zawartych w  drugiej części ebooka kulinarnego, który powstał dzięki przepisom zgłoszonym do konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Opolskie ze smakiem”, w kategorii „Stare przepisy w nowej odsłonie”.

Zmieniają się czasy i nasze kulinarne upodobania, mamy dostęp do wielu nowych produktów spożywczych i pojawiają się co raz to ciekawsze pomysły na ich wykorzystanie. Zdaję sobie sprawę, że młode pokolenie nie zawsze chce odtwarzać stare rodzinne przepisy. Jednym ze sposobów, aby tradycyjne danie nie odeszły do lamusa, jest szukanie nowych sposobów na ich podanie. Odkrycie może być ogromną radością i wspaniałym kulinarnym przeżyciem!  

Zachęcam więc do eksperymentów we własnej kuchni. Skorzystajcie Państwo z podpowiedzi autorów tych dań, ale twórzcie również własne smakowite posiłki, z jednoczesnym poszanowaniem tradycji i naszego bogatego dorobku kulinarnego.

Antoni Konopka

Członek Zarządu Województwa Opolskiego