Piekarnia DROST Krzysztof Drost

Piekarnia „Drost” została założona w 1928 roku. Nasza firma jest silnie związana z rodzinną tradycją piekarniczą przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Korzystamy z własnych receptur, które stanowią podstawową bazę oferowanych produktów. Nasze produkty są dostępne w sklepie znajdującym się przy piekarni. Od początku nasz chleb wytwarzany jest według tych samych tradycyjnych metod i technik, na naturalnym zakwasie, bez konserwantów, co gwarantuje wysoką jakość produktów. Wszystkie wyroby wypiekane są w piecu ceramicznym węglowym liczącym tyle samo lat co piekarnia. Wypiekany przez nas chleb gogoliński został wpisany na Ministerialną Listę Produktów Tradycyjnych.

Do sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie wpisane mamy: krajanki (z serem, makiem, jabłkiem, jagodami), ślimaki (sznerki) z marmoladą, makowiec z posypką, amerykanki, szplitry z marmoladą (ciastka z ciasta francuskiego), ciastka przez maszynkę, kokosanki i koksbergi, ciastka Luizy, pączki zawijane z marmoladą, torty tradycyjne z kremem budyniowym.

KONTAKT:
ul. Strzelecka 102
47-320 Gogolin
Polska
Telefon + 48 77 4666 244
piekarnia.drost@neostrada.pl