Jest to konkurs skierowany do Rolniczek, Rolników i Kół Gospodyń Wiejskich. 

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił konkurs na najlepsze praktyki tradycyjnej kultury kulinarnej na obszarach wiejskich. Wykonajcie i prześlijcie zdjęcie i opis Waszej potrawy, która króluje w Waszych regionach. Poszukiwane są dania lokalne, tradycyjne, pełne smaku, a przede wszystkim pyszne i zdrowe! Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.

W konkursie może wziąć udział każdy rolnik indywidualny kultywujący zgłaszaną praktykę kulinarną przez okres min. 3 lat i wszystkie zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać w 5-ciu kategoriach:

  • kiszonki z warzyw i owoców
  • zupy
  • potrawy jarskie
  • potrawy z drobiu i ryb
  • potrawy świąteczne

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest nadesłanie poprawnie wypełnionego zgłoszenia konkursowego na formularzu, wraz z dołączonymi zdjęciami lub filmem na którym widnieje potrawa, a także recepturą na jej wykonanie.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy

Zgłoszenia, na zasadach opisanych w Regulaminie można przesyłać do 16-go grudnia 2020 roku na adres: konkurs.kulinarny@nikidw.edu.pl

Do pobrania: Regulamin konkursu Polska wieś smakuje

Pośrednikiem udziału w konkursie może być również Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Chętnie pomożemy w przygotowaniach! W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 77 44 82 108.

Więcej informacji znajduje się na stronie:

Konkurs “Polska wieś smakuje”. Przyrządźcie tradycyjną potrawę bliską Waszemu sercu, a jej zdjęciem i opisem podzielcie się z nami!

Konkurs jest organizowany w ramach operacji pn. “Tradycyjne praktyki kulinarne szansą dla współczesnych wiejskich gospodarstw domowych” realizowanej przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.