Gospodarstwo Sadowniczo-Ogrodnicze Werner-Kuc

Gospodarstwo Sadowniczo Ogrodnicze Werner-Kuc znajduje się w Brzezinach gmina Praszka. Od 2005 roku gospodarstwo prowadzą małżonkowie Aneta Werner-Kuc i Artur Kuc. Obecny właściciel Aneta Werner-Kuc przejęła gospodarstwo po rodzicach, którzy prowadzili gospodarstwo przez 30 lat i przeszli na rentę strukturalną.
Gospodarstwo obejmuje ok. 22 ha użytków rolnych i 2 ha lasów, a podstawę stanowi produkcja sadownicza (13 odmian jabłek) prowadzona obecnie na ok. 10ha. Uzupełnieniem są uprawy warzyw pod osłonami. Owoce i warzywa są produkowane w gospodarstwie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości żywności. Atutem gospodarstwa jest położenie z dala od wielkich kompleksów sadowniczych co zmniejsza zagrożenie chorobami i szkodnikami, w efekcie pozwala ograniczyć do minimum zabiegi środkami ochrony roślin.
Od niedawna w gospodarstwie tłoczymy także naturalny sok jabłkowy, konfekcjonowany w opakowania bag in box. Naturalny sok pochodzi z przetłoczenia zdrowych jabłek i jest tylko delikatnie pasteryzowany.

KONTAKT:
Brzeziny 30
46-320 Praszka, Brzeziny
Telefon + 48 600 330 754
anetkaw@opoczta.pl